הורים ערים

מה חשוב לדעת על הנהגת ההורים בבית הספר?

*אתם לא צריכים עיניים בגב כדי לשמור על הילדים שלכם* 👀 👀
בשבועות הקרובים תוזמנו לאסיפות הורים ראשונות לשנה הזו. בסוף הישיבה, בקול שקט ומהוסס, המחנכת תשאל מי מסכימה להיות השנה בוועד ההורים. לפני שאתם מוותרים על התענוג, כדאי שתקראו למה כדאי לכם מאוד להצטרף לוועד ההורים וגם להנהגת ההורים הבית-ספרית.
הנהגת ההורים הבית-ספרית נבחרים 7-15 נציגים מתוך ההורים שנבחרו לוועדי הכיתות. *יש להנהגת ההורים כמה זכויות ייחודיות שיכולות לעזור לנו להגן על הילדים שלנו מפני אפליה ולשמור על ערכי הדמוקרטיה בבית הספר*:
📌 כלל תשלומי הרשות בבית הספר נגבים על ידי ועד ההורים. כל סכום שמועבר, בדגש על תוכנית הלימודים הנוספת (תל"ן), חייב לקבל את אישור ההנהגה. נצלו את הכוח שלכם כדי להכניס תכנים בנושאים כמו חשיבה ביקורתית, אקלים, מגדר, מפגשים עם אוכלוסיות אחרות וגם דמוקרטיה יישומית.
📌 הנהגת ההורים פועלת בשיתוף עם מנהל בית הספר, ונציגיה מקבלים את הזכות לעבוד עם אגף החינוך ברשות המקומית ועם המפקח/ת של בית הספר. היכולת להביע דעה, לקבל החלטות ולייצג את ההורים הליברליים היא קריטית.
📌 הנהגת ההורים יכולה להוביל תהליך של בניית תוכנית לימודים משלימה בהיקף של 25 אחוז משעות הלימוד השבועיות, בתנאי שבכל כיתה יש 75% מההורים המעוניינים בכך.
📌 מתוך הנהגת ההורים הבית-ספרית נבחרים נציגים להנהגת ההורים העירונית. הנהגת ההורים העירונית משפיעה על מדיניות החינוך העירונית וכן על הקצאת כספים רשותיים לבתי ספר ולתכניות לימודים עירוניות.

להצטרפות לקבוצה השקטה של הורים ערים 👈 https://bit.ly/448pAHj

מה חשוב לדעת על הנהגת ההורים בבית הספר?

הסבר

שימו לב

מה אפשר לעשות

שתפו: